SUDIJE OŠTETILE ZVEZDU? Ovo su TRI SITUACIJE zbog kojih su navijači besni (VIDEO)

Crvena zvezda je sinoć, u okviru 23. kola Evrolige poražena na drugom gostovanju u Italiji. Bolji od crveno-belih, po drugi put u ovosezonskom takmičenju savladala crveno-bele i tako ih udaljila od plej-fa. Međutim, jedna od glavnih tema nakon pomenutog meča, su i odluke sudija koje su, prema mnogima, dodatno pogurale domaćina ka trijumfu.

Igrala je Zvezda loše većinu utakmice, ne mora da znači da bi te situacije donele crveno-belima pobedu, ali je činjenica da su čak u nekoliko navrata sudije donosile diskutabilne odluke kada je u pitanju srpski i regionalni šampion.

To se posebno odnosi na dve situacije u poslednjoj deonici, kada je Zvezda jurila rezultat. Najpre Daliboru Iliću nisu priznali 2+1 u situaciji kada je očigledno da je lopta psoel njegovog šuta dodirnula tablu, da bi u samom finišu Benu Bentilu sviran faul nad Šabazom Nejpirom koji je, kako se vidi na snimku, sam izgubio loptu.

Prva situacija je viđena na sedam minuta do kraja, pri rezultatu 63:53 za Armani, dok je kod druge domaćin vodio 70:66 na 44 sekunde do kraja. Zvezda je već krenula u kontru misleći da je lopta njena, ali se onda začula sudijska pištaljka.

Takođe, diskutabilna je i jedna situacija iz treće četvrtine kada je Brendon Dejvis tražio faul u duelu sa Nedovićem i dobio ga je. Iako je košarkaš Zvezde samo stao i digao ruke.