GROBARI SANJAJU REPRIZU DERBIJA KADA SU STRANCI DALI ČETIRI GOLA: Partizan poslednji put slavio u prvenstvu na “Marakani” pre skoro ŠEST godina

FK Crvena zvezda dočekuje od 19 časova Partizan u 169. prvenstvenom Večitom derbiju. Crveno-beli imaju 13 bodova i kako stvari stoje već su praktično obezbedili titulu.

Pored toga Partizan nema baš blistave rezultate sa Zvezdom pogotovo na staionu “Rajko Mitić”. Poslednji trijumf crno-beli su kao gosti ostvarili na 154. derbiju kada je bilo 1:3.

Svi strelci na tom meču su bili stranci. Za Partizan Leonardo je postigao dva gola (21. i 79. minut), LeandroTavamba je pogodio jednom (68), dok je Ričmond Boaći na početku drugog poluvremena (48. minut) izjednačio rezultat na 1:1.

Taj meč je odigran pre skoro šest godina – 18. aprila 2017.

Interesantno je da Zvezda ima dva igrača koja su tada nastupala Gelor Kanga i Slavoljub Srnić, dok je golman Nemanja Stevanović bio tada na klupi Partizana i nije zaigrao na tom meču.